| Brand | ANXTECH |
|---|---|
| Thermal Sensitivity | ±5℃ |
| Refresh Rate | 9Hz |
| Color | Black |
| IR Sensor Resolution | 80*60 |
| Product | Handheld Thermal Camera |
| Temperature Range | -10°C-140°C |
| MPN | AD19 |
| Product Dimensions | 45*37.5*16mm/1.77x1.48x0.63in |
| Item Weight | 1.41oz |
| Country of Origin | China |
| Precise Temperature Measurement Distance | 0-1.5m (0-4.9ft) |
Check the listing for details. ANXTECH Mini Infrared Thermal Imager Thermal Imaging Camera Beginner Portable. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 119.99 USD. Thermal Imager. Infrared Thermal Imaging: 80×60 resolution for heat detection. Dual-Light Imaging – See More, Detect Better. Electronics diagnostics, HVAC spot-checking, thermal education, outdoor exploration, toy testing, or simply exploring the invisible world of heat — the AD19 brings thermal imaging to everyone.