| 3D Technology | FDM |
|---|---|
| Printing Volume | 16.25L |
| touchscreen | 4.3" touchscreen |
| Maximum Print Size | 250mm x 250mm x 260mm |
| Brand | ANYCUBIC |
| Nozzle Size | ø 0.4mm (replaceable) |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 0.05-0.3 mm |
| Model | Anycubic Kobra |
| Features | DIY Kit, Heated Build Plate, Resume Print Function, Touchscreen, LeviQ 3.0 auto leveling |
| Printing Speed | 600 mm/s max |
| Speed 1 | 11min 30s Benchy Print |
| Speed 2 | 300 mm/s Recommended Print Speed |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Interface | USB 2.0 |
Check the listing for details. ANYCUBIC Kobra 3 FDM 3D Printer 600mm/s High Speed without ACE Pro NEW. Condition: Open box. Listed at 339.00 USD. Opened box just to remove Ace Unit. This item is for the PRINTER ONLY. NO ACE INCLUDED.