| Model Name | LS-AZ116 |
|---|---|
| Manufacturer | ANZZI |
| Brand | ANZZI |
| Product Type | Vessel Sinks |
| Color Family | White |
| Color/Finish | White |
| Features | Fade Resistant,Rust Resistant,Scratch Resista |
| Finish Family | Gloss |
| Included | No Additional Items Included |
| Material | Ceramic |
| Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Bathroom Sink Front to Back Width (In.) | 17 |
| Bathroom Sink Left to Right Length (In.) | 20.5 |
| Bathroom Sink Top to Bottom Depth (in.) | 6 |
| Color | White |
| MPN | LS-AZ116 |
| Model | LS-AZ116 |
| Type | Vessel Sinks |
| Item Width | 22 in |
| Item Height | 11 in |
| Item Length | 31 in |
| UPC | 848308095836 |
Check the listing for details. Anzzi LS-AZ116 Vitruvius 21" Rectangular Vessel Sink w/ Overflow in Glossy White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 115.99 USD. Anzzi LS-AZ116 Vitruvius Series 21 in. Rectangular Bathroom Vessel Sink with Built-In Overflow in Glossy White Vitreous China Ceramic. Manufacturer: ANZZI. Shape: Rectangular. Bathroom Sink Front to Back Width (In.).