| Brand | Anzzi |
|---|---|
| Type | Showers |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Silver |
| Item Height | 63 in |
| Item Length | 18 in |
| Item Width | 8 in |
| Features | Anzzi SP-AZ042 Field 63" Thermostatic Shower Panel |
| Shower Head Shape | Square |
| Model | SP-AZ042 |
| Installation | Wall Mounted |
| MPN | SP-AZ042 |
| California Prop 65 Warning | No |
| Country of Origin | China |
| Flow Rate | 1.8 |
| Collection | Field |
| Flow Rate (GPM) | 1.8 |
| Shipping Restriction | Item cannot ship to California, exceeds flow rate restriction. |
| UPC | 191042003613 |
Check the listing for details. Anzzi SP-AZ042 Field 63" Thermostatic Shower Panel - Silver. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 280.66 USD. Anzzi SP-AZ042 Field 63" Thermostatic Shower Panel with Single Function Rain Shower Head with 2 Jet Body Sprays. Anzzi SP-AZ042 Features Anzzi SP-AZ042 Specifications Anzzi SP-AZ056 Level 65" Thermostatic Shower Panel - Black.