| Brand | Anzzi |
|---|---|
| Type | Showers |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Finish | Black |
| Shower Head Shape | Square |
| Item Height | 65 in |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 8 in |
| Installation | Wall Mounted |
| Model | SP-AZ056 |
| Features | Anzzi SP-AZ056 Level 65" Thermostatic Shower Panel |
| MPN | SP-AZ056 |
| California Prop 65 Warning | No |
| Country of Origin | China |
| Flow Rate | 2.5 |
| Collection | Level |
| Flow Rate (GPM) | 2.5 |
| Shipping Restriction | Item cannot ship to California, exceeds flow rate restriction. |
| UPC | 191042003750 |
Check the listing for details. Anzzi SP-AZ056 Level 65" Thermostatic Shower Panel - Black. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 375.35 USD. Anzzi is introducing the next level in personal jet stream shower technology with latest series of elegant and reliably performing shower panels. Anzzi SP-AZ056 Level 65" Thermostatic Shower Panel with Single Function Rain Shower Head with 3 Jet Body Sprays.