| Compatible Brand | For Canon, For Fujifilm, For Nikon, For Profoto, For Sony |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Item Length | 3.6" |
| Slave/Flash Connection | 3.5mm-3.5mm Flash Sync Cable (included) |
| Range | 200M |
| Brand | AODELAN |
| Series | for Profoto A1, B10, B2, D2, Canon, Nikon, Sony, |
| Type | Wireless Flash Trigger |
| Unit Type | Unit |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Item Height | 1.2" |
| Voltage | 3V |
| Compatible Series | (Suitable for Cameras with Hot Shoes) |
| Model | Compatible with ProfotoA1, B2, B10, D2 |
| Features | Portable, Suitable for Cameras with Hot Shoes |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 2.2" |
| Item Weight | 200G(include battery) |
| Power | 3V |
Check the listing for details. AODELAN E7 Wireless Flash Trigger for Profoto - Fujifilm Nikon Canon Sony Mount. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 69.00 USD. Note: It does not support TTL/HSS. This mode integrates them into the (for Profoto) lighting system for synchronised triggering. Our updated flash trigger has two available TX modes: Normal TX (normal transmission mode) and Fast TX (fast transmission mode).