| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Oval |
| Size | Large |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Color | Silver |
| Set Includes | Raised Bed |
| MPN | A459-PSYSY |
| Material | Galvanized |
| Compatible Plant Type | Aloe Vera, Bamboo, Bonsai, Cactus, Daisy, Flower, Herbs, Mint, Orchid, Parlor Palm, Pothos, Rose, Snake Plant, Strawberry, Succulent, Tree, Tulip |
| Item Length | 82.6 in |
| Materials sourced from | China |
| Brand | Aoodor |
| Type | Raised Bed |
| Capacity | 1 gal |
| Item Height | 11.81 in |
| Features | Galvanized |
| Item Width | 23.62 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Aoodor 7x2x1FT Outdoor Galvanized Raised Garden Bed Kit Planter Oval Large Boxes. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 44.99 USD. Galvanized raised garden bed can make the garden tidier and improve the aesthetics of design for your garden.