| Plug Type | United States, Type B |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | X002F3066Z |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 10 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Brand | Aoycocr |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Remote Control, Wi-Fi Connection, Voice Control, Set Timers |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1200 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi, Bluetooth |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Aoycocr Smart Plug 4 Pack WiFi Alexa Google Home Outlet Timer Remote Control. Color: White, Condition: Open box. Listed at 10.00 USD. Aoycocr smart plug 4 pack. These are unused but have not been tested. Compatible with Alexa and Google Home for voice control, app control, and scheduling. Includes all 4 plugs. Ships fast and securely.