| Throat depth | 81mm |
|---|---|
| Base size | 235mm*140mm |
| Power Source | Mechanical |
| Rack stroke | 114mm |
| Model Number | AP-0.5T |
| Pressure | 5KN |
| Brand | Unbranded |
| Type | Manual Presses Machinehand Press Machine |
| Machine height | 263mm |
| CNC or Not | Normal |
| Model | AP-0.5T |
| Rack size | 18mm*18mm*180mm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. AP-0.5T Small Industrial Hand Press Mechanical Wrench Punch Press High-intensity. Condition: New, Made in China. Listed at 327.54 USD. Rack stroke. Rack stroke:114mm. Throat depth. Pressure:5KN. Throat depth:81mm. Manual Presses Machinehand Press Machine. AP-0.5T Manual Presses Machinehand Press Machine. See all condition definitionsopens in a new window or tab.