| Voltage Compatibility | 230 V |
|---|---|
| Brand | APC |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Max line current | 20 A |
| Type | Automatic transfer switch |
| Color | Black |
| Model | AP4423A |
| MPN | AP4423A |
| Material | Metal, Plastic |
| Line Rated Current | 16 A |
| Max. Input Current | 16 A |
Check the listing for details. APC AP4423A NetShelter Rack Automatic Transfer Switch. Color: Black, Condition: Used. Listed at 399.99 USD. The option for money back is available during the warranty.