| Voltage Compatibility | 208 V |
|---|---|
| Cooling | Passive Cooling |
| Color | Black |
| Compatible Model | AP 7811 |
| MPN | AP7811 |
| Maximum Input Current | 24 A |
| Item Length | 10.5 in |
| Brand | APC |
| Form Factor | Rack Mountable |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Power | 24A |
| Maximum Wattage | 4992 W |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2U |
| Model | AP7811 |
| Number of Outlets | 16 |
| Features | LED Display, Rack Mountable, Remote Monitoring, Surge Protection |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | India |
| Item Width | 19 in |
Check the listing for details. APC AP7811 2U Metered Rack C13 C19 Outlets Rack Mountable. Color: Black, Condition: Used, Made in India. Listed at 105.00 USD. The AP7811 is a 2U Monitored PDU with 12 C14 and 4 C19 plugs. Use this to read power usage on a per-outlet basis over either ethernet or serial connections. Unit shows normal signs of use - minor scratches on the case, but no bent parts or crumpled corners.