| Compatible Brand | Universal, For APC |
|---|---|
| Voltage Compatibility | 120 V |
| Color | Black |
| MPN | AP7901 |
| Item Length | 4.25in. |
| Maximum Input Current | 20 A |
| Brand | APC |
| Form Factor | Rack Mountable |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Power | 520 W |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1.7in. |
| Model | AP7901B |
| Number of Outlets | 8 |
| Features | Surge Protection, Rack Mountable, LED Display, Remote Monitoring |
| Item Width | 17.52in. |
| UPC | 0731304331575 |
Check the listing for details. APC AP7901B 120V PDU Switched Power Distribution Panel - Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 525.00 USD. Horizontal 1U Switched PDU to power servers,switches,and network devices. 12’ power cord.