| Compatible Brand | For APC |
|---|---|
| Voltage Compatibility | 208 V |
| Color | Black |
| Compatible Model | AP9566 |
| MPN | AP9566 |
| Maximum Input Current | 16 A |
| Item Length | 17.6" |
| Brand | APC |
| Type | Power Distribution Panel |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1.7" |
| Model | APC AP9566 NetShelter |
| Number of Outlets | 12 |
| Features | Rack Mountable, Surge Protection |
| Item Width | 2.2" |
| Country of Origin | China |
| UPC | 731304213048 |
Check the listing for details. APC AP9566 NetShelter Basic Rack PDU, 1U, 16A, 208V, 12 C13 outlets. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 100.00 USD. Product or Component Type: PDU. PDU Type: Basic. Outlet type and quantity: 12 IEC 60320 C13. Rack units: 1U. Rack Mounting brackets. Mounting Location Mounting preference: No preference. Mounting Mode: Rack-mounted.