| Brand | APC |
|---|---|
| Type | Basic Rack Power Distribution Unit (PDU) |
| Color | Black |
| MPN | AP9571A |
| Country of Origin | China |
| Part Number | AP9571A |
| Form Factor | 1U Horizontal Rackmount |
| Maximum Power Capacity | Up to 5.8 kW (approx.) |
| Current Rating (Maximum) | 30A |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Nominal Voltage | 208V AC |
| Input Voltage | 200–240V AC |
| UPC | 731304272755 |
Check the listing for details. APC NetShelter AP9571A Basic Rack PDU 30A 208V 1U 10x C13 Outlets Power Strip. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 149.99 USD. APC NetShelter AP9571A Basic Rack PDU 30A 208V 1U 10x C13 Outlets Power Strip Brand: APCPart Number: AP9571AMPN: AP9571AType: Basic Rack Power Distribution Unit (PDU)Input Voltage: 200–240V ACNominal Voltage: 208V ACInput Frequency: 50/60 HzCurrent Rating (Maximum): 30AMaximum Power Capacity: Up to 5.8 kW (approx.)Form Factor: 1U Horizontal Rackmount This item will be shipped exactly as shown in the pictures.