| California Prop 65 Warning | Cancer and Reproductive Harm |
|---|---|
| UPC | 0731304123521 |
| Voltage Compatibility | 120 V, 240 V, 230 V |
| Cooling | Passive Cooling |
| Color | Black |
| Compatible Model | AP9559 |
| MPN | AP9559 |
| Item Length | 19.09 in |
| Maximum Input Current | 16 A |
| Brand | APC |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Power | More than 1500 W |
| Maximum Wattage | 3680 W |
| Item Height | 61.02 in |
| Model | AP9559 |
| Number of Outlets | 12 |
| Features | Rack Mountable |
| Item Width | 66.92 in |
Check the listing for details. APC NetShelter Basic Rack PDU, 1U, 16A, 208 & 230V, 10 C13 and 2 C19 outlets. Color: Black, Condition: New. Listed at 391.04 USD. APC NetShelter Basic Rack PDU, 1U, 16A, 208 & 230V, 10 C13 and 2 C19 outlets - Basic - IEC 60320 C20 - 10 x IEC 60320 C13, 2 x IEC 60320 C19 - 120 V, 208 V, 230 V - 3680 W - 8.17 ft Cord Length - 1U - Horizontal - Rack-mountable.