| Brand | APC |
|---|---|
| Compatible Brand | For APC |
| Voltage Compatibility | 12 V |
| Type | Battery |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 5.75" |
| Model | APCRBC123 |
| Compatible Model | BX1000G, BX1000G-CA, BR1000G, BR1000GI, BR1000G-FR, BR1000G-IN, B |
| MPN | APCRBC123 |
| Item Length | 10.83" |
| Country/Region of Manufacture | Philippines |
| Item Width | 9.21" |
| UPC | 731304284369 |
Check the listing for details. APC RBC123 replacement battery Cartridge #123 (APCRBC123). Condition: Open box. Listed at 56.00 USD. MFR # APCRBC123. With our dynamic pricing model, our prices are always competitive. (D escriptions ) are built from the manufacturer provided information and specifications! Competitive Pricing. We will take care of you!