| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | RBC43 |
| Modular | Yes |
| Item Length | 53.3 cm |
| Item Height | 3.0inches (76MM, 7.6CM) |
| Item Width | 21.6 cm |
| Compatible Brand | For APC |
| Voltage Compatibility | 12 V |
| Color | Multicolor |
| Brand | APC |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Compatible Model | SUA2200RM2U |
| Connectors | 12 V |
| Type | Battery |
| Model | RBC43 |
Check the listing for details. APC Replacement Battery Cartridge #43 With Batteries - RBC43. Color: Multicolor, Condition: Open box. Listed at 300.00 USD. APC Replacement Battery Cartridge #43 With Batteries - RBC43. Replacement battery assemblies are 20% - 70% less expensive than OEM Batteries Our batteries will give you top performance with double the standard industry warranty Tested and certified for compatibility to restore UPS performance to the original specifications Battery Unit Type Output Voltage 12 V DC Battery Type: Spill-proof, Maintenance-free Sealed Lead Acid Hot-swappable Capacity: 480000 mAh Battery Life: 3 Year to 5 Year Altitude: 0 ft to 10000 ft Operating / 0 ft to 50000 ft Storage