| Country of Origin | Philippines |
|---|---|
| Compatible Brand | For APC |
| Voltage Compatibility | 12 V |
| Color | Black |
| Compatible Model | BP1400, BP1400I, BP1400X116, DLA1500, DLA1500I, SU1000XL, SU1000X |
| MPN | RBC7 |
| Item Length | 8.39" |
| Brand | APC |
| Type | Battery |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 3.50" |
| Model | RBC7 |
| Item Width | 6.89" |
| UPC | 731304003298 |
Check the listing for details. APC Replacement Battery Cartridge #7 (RBC7). Color: Black, Condition: New, Made in Philippines. Listed at 250.00 USD. Depth 11-4/10 in.