| Brand | Powerwarehouse |
|---|---|
| Compatible Brand | For APC |
| Type | Battery |
| Item Height | 3.0" |
| Compatible Model | SRT3000RMXLA, SRT3000RMXLA-NC, SRT3000RMXLI, SRT3000RMXLI-NC, SRT |
| MPN | APCRBC152, RBC152, Battery Cartridge #152 |
| Item Length | 19.75" |
| Item Width | 7.75" |
Check the listing for details. APCRBC152-PW replacement battery compatible with Battery Cartridge #152. Condition: New. Listed at 595.00 USD. Maintenance Free Sealed Lead-Acid Battery (leak proof). Compatible models: SRT3000RMXLA, SRT3000RMXLA-NC, SRT3000RMXLI, SRT3000RMXLI-NC, SRT3000RMXLT.