| Brand | API ProTune |
|---|---|
| Part Number | 17GJ31K |
| Part Details | ProTune |
| Fit Model | Wave |
| Fit Make | Pontiac |
| Fit Years | 2006 2007 2008 |
| CS-SKU | 400:17GJ31K |
| Manufacturer Part Number | 17GJ31K |
Check the listing for details. API 17GJ31K Automatic Transmission Filter Kit Fits 2006-2008 Pontiac Wave. Condition: New. Listed at 26.77 USD. 2006-2008 Pontiac Wave Automatic 4 Spd. Transmission Pan Gasket Included: Yes. Warranty Policy. Notes: ProTune. Product Information.