| Brand | API PEC |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front |
| Part Number | 31WX97W |
| Part Details | PEC -- Single Offset, Allows up to 1 3/4 Degree of Adj. |
| Fit Model | Venture |
| Fit Make | Chevrolet |
| Fit Years | 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 |
| CS-SKU | 400:31WX97W |
| Manufacturer Part Number | 31WX97W |
Check the listing for details. API 31WX97W Front Alignment Cam Bolt Kit Fits 1997-2005 Chevy Venture. Condition: New. Listed at 16.70 USD. 2002-2005 Chevrolet Venture FWD. 2002-2004 Chevrolet Venture AWD. 1997-2001 Chevrolet Venture. Position: Front.