| IP rating Value | IP23D |
|---|---|
| Detection principle | Photo-electric light scattering. |
| Holding voltage | 5 to 33V |
| Alarm load | 600Ω |
| Storage temperature | -40 to 70°C |
| MPN | ORB-OP-12001-APO |
| Brand | Apollo |
| Type | OPTICAL SMOKE DETECTOR |
| Unit Type | Unit |
| Polarity | L1 & L2 are polarity sensitive |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Power | 8.5 - 33 Volts DC |
| Operating temperature | -40 to 70°C |
Check the listing for details. APOLLO ORBIS ORB-OP-12001-APO OPTICAL SMOKE DETECTOR. Condition: Used, Made in United Kingdom. Listed at 199.79 USD. Orbis Part.no : Orb-op-12001-apo. Optical Smoke Detector. Apollo Fire Detectors Limited. We are here to help and will do our best to resolve any issues.