| MPN | TEZ8 |
|---|---|
| Item Length | 15 in |
| End Vacuum | 15 Microns |
| Free Air Displacement | 8.00 cfm |
| Brand | Appion |
| Type | Evacuation/Vacuum Pump |
| Unit Type | lb |
| Voltage | 115 V |
| Model | Appion TEZ8 |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 30.8 lb |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1/4 hp |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Appion Tez 8 CFM Two-Stage Vacuum Pump. Condition: New, Made in United States. Listed at 800.00 USD. New in box never used or taken out of box! Purchase reliable equipment that works as expected! Great deal here to be had! Brand new G5 recovery machine available too NIB as well!