| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Processor | Intel Core 3 |
| Screen Size | 21.5 in |
| RAM Size | 4 GB |
| Color | Silver |
| GPU | AMD Radeon HD 6750M |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iMac |
| Type | Desktop |
| Unit Type | Unit |
| Release Year | 2011 |
| Maximum RAM Capacity | 4 GB |
| Operating System | macOS 10.13, High Sierra |
| Storage Type | HDD (Hard Disk Drive) |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Apple iMac 21.5" i3 Desktop 2011 - Keyboard and mouse included. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 199.99 USD. This Apple iMac desktop computer is a reliable and high-performing machine. With a 21.5 inch screen and an Intel Core i3 processor running at 3.10 GHz, it can handle your computing needs with ease. The computer comes with 4 GB of RAM and a hard disk drive for storage. It also has an AMD Radeon HD 6750M graphics card for high-quality visuals. The computer is silver in color and was released in 2011. This is used but in good condition. No screen damage, scratch, or dents. Keyboard and mouse included. Processor: 3.1 GHz Intel Core i3Memory: 4 GB 1333 MHz DDR3Graphics: AMD Radeon HD 6750M 256 MB