| Brand | EPE |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Features | Heavy Duty |
| Height (Interior) | 11" |
| Length (Interior) | 30" |
| MPN | iMac27 |
| Material | Corrgugated |
| Shape | Rectangle |
| Type | Mailer Box |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Width (Interior) | 26" |
| UPC | 687368926571 |
Check the listing for details. Apple iMac 27" Desktop Computer Shipping Box, EPE USA, theBOXlarger. Condition: New. Listed at 76.99 USD. Just insert your iMac, close the box, use the included tape, and it's ready to go. All parts are proudly made and assembled in the USA.