| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | For Apple |
| Brand | Unbranded |
| Type | Stand Case |
| Model | iPad 10.2 -Apple |
| Compatible Screen Size | 10.2 in |
| Compatible Model | iPad 10.2" |
| Material | Silicone/Gel/Rubber |
| Features | Perfect Fit |
| MPN | Does Not Apply |
| To Fit | 10.2" Device |
Check the listing for details. Apple iPad 10.2-inch (2021, 9th Generation) Case Shockproof Rugged Stand Cover. Condition: New. Listed at 13.99 USD. For Apple iPad 10.2" 9th Generation 2021 Shockproof Rugged T-Stand Cover Case Feature:-100% brand new and high quality.-The thickened design around the corners perfectly protects the corners of your tablet.-Folding brackets and different angles provide an excellent viewing experience.-Innovative hand strap design, a variety of outstanding adjustments, suitable for people of all ages. Camera protection: 2mm raised, completely protect the camera from scratches.-Provide perfect use of all ports and buttons.-It can protect your tablet from dust, dirt, scratches, droplets and other external damage.Specification:Material: Silicone + PCApplicable models: for Apple iPad 10.2 inch Payment & Shipping:We accept Credit and Debit CardWe ship within 24 hours after the payment is cleared (excluding Weekends and Holidays)Please expect 3-5 business days for delivery in Continental U.S. Return Policy:Please contact us within 30 days regarding any issuesProduct(s) must be in original conditionRefunds and exchanges depend on the product's conditionBuyer will be responsible for return shipping feeiPad 10.2 case, iPad 10.2 2021 case, iPad 10.2 2020 case, iPad 10.2 2019 case, iPad 9thgeneration case, iPad 8thgeneration case, iPad 7thgeneration case, iPad 10.2 case 2021/2020/2019, iPad 10.2 case for kids, iPad 10.2 2021/2020/2019 case kids, kids iPad 10.2 case, iPad case 9th/8th/7th generation, iPad 10.2 cover, iPad 10.2 2021/2020/2019 case, iPad 9th/8th/7th generation case, iPad 9th/8th/7th generation case for kids,9th/8th/7th generation iPad case for kids, iPad case 9th/8th/7th generation for kids, iPad 9th/8th/7th generation case kids, kids iPad 9th/8th/7th generation case, case for iPad 8th generation, case for iPad 9th generation, case for iPad 7th generation, ipad 9th generation case for kids, ipad 9th case with pencil holder, apple ipad 9th generation case with pencil holder