| Brand | Apple |
|---|---|
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Screen Size | 9.7 in |
| Network | Unlocked |
| Color | Black |
| RAM Size | 16 GB |
| Model | Apple iPad 2 |
| Operating System | iOS |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Storage Capacity | 16 GB |
Check the listing for details. Apple iPad 2 16gb Black - TESTED AND UNLOCKED. Color: Black, Condition: Used. Listed at 54.59 USD. Rigorously tested to ensure optimal functionality, this iPad 3 is unlocked, allowing compatibility with various carriers.