| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 10.2 in |
| Color | Gray |
| RAM Size | 3 GB |
| Dimensions | 9.87x6.85x0.3 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | A2270 |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 8000-10000 mAh |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 2160 x 1620 |
| Network | Not Applicable, Unlocked |
| Model | Apple iPad (8th Generation) |
| Connectivity | Lightning, Bluetooth |
| Processor Model | Apple A12 Bionic |
| Operating System | iOS |
| Charger Included | No |
| Features | Retina Display |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Apple iPad (8th Gen.) (A2270) 128GB - Gray (Wi-Fi) 10.2" - *PLEASE READ*. Color: Gray, Condition: For parts or not working, Made in United States. Listed at 60.00 USD. Apple iPad (8th Gen.) (A2270) 128GB - Gray (Wi-Fi) 10.2". Fully functional. Strange because glass is not crack. Never opened or repair. Very good battery health. Dent in the back.