| Screen Size | 10.2 in |
|---|---|
| Color | Gray |
| RAM Size | 3 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | A2270 |
| Processor Speed | 2.49 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Display Type | Retina |
| Maximum Resolution | 2160 x 1620 |
| Model | Apple iPad (8th Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Headphone Jack, Lightning |
| Processor Model | Apple A12 Bionic |
| Operating System | iPadOS |
| Features | Backlight, Bluetooth, Built-In Front Camera, Built-in Microphone, Built-In Rear Camera, Integrated Speakers, Charger Not Included |
| Charger Included | No |
| Storage Capacity | 32 GB |
Check the listing for details. Apple iPad 8th generation A2270 32GB (WIFI only). Color: Gray, Condition: Used. Listed at 160.00 USD. Storage: 32Gb. Connectivity: Wifi ONLY. Form Factor : Apple iPad. components to fully test, sold AS-IS. UNTESTED F1,F2,C2-C6 Item is untested, either not able to be tested, or missing. USED GRADE C F2,C2,C4 Item has been tested, may have functionality issues and.