| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Energy Star | A |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Network | Unlocked |
| Features | Wi-Fi + Cellular |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| EC Range | A - G |
| Series | Apple iPad |
| Battery Capacity | 8000-10000 mAh |
| Connectivity | Bluetooth |
| Charger Included | No |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 10.2 in |
| RAM Size | 3 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 9.87x6.85x0.3 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 4G |
| Processor Speed | 2.65 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1620 x 2160 |
| Model | Apple iPad (9th Generation) |
| Processor Model | Apple A13 Bionic (7 NM+) |
| Operating System | iPadOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Item Weight | 1.07 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad 9th Gen 64GB Wi-Fi + Cellular, Pristine Condition, Ready to Use. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 154.99 USD. This Apple iPad 9th Generation (64GB, Space Gray) is in excellent condition, fully factory reset, and ready for use. With Wi-Fi and cellular capability, it's perfect for on-the-go connectivity. The battery holds strong, and the screen is clear with no cracks. Ideal for work, streaming or play-ships fast & free! 📦✅ - - This iPad ninth generation is in pristine condition with great battery health. If anybody would like any more info, feel free to send me a message.