| Processor | Triple Core |
|---|---|
| MPN | NGKL2LLA, MGKL2LL/A |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | LCD |
| Energy Star | A |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Processor Model | Apple A8X |
| Operating System | iOS |
| Features | Fingerprint Scanner, Retina Display, Touch Screen |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Screen Size | 9.7 in |
| EC Range | A - G |
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Gray |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.50 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Maximum Resolution | 2048 x 1536 |
| Model | Apple iPad Air 2 |
| Connectivity | Bluetooth, Headphone Jack, Lightning |
| Charger Included | No |
Check the listing for details. Apple iPad Air 2 magnetic keyboard. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 15.00 USD. The Apple iPad Air 2 pink magnetic keyboard and case Note: iPad not included