| Cosmetic condition | Good |
|---|---|
| No accessories | Yes |
| Processor | Dual Core |
| Screen Size | 7.9 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 512 MB |
| Dimensions | 7.87x5.3x0.28 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 768x1024 |
| Model | Apple iPad mini |
| Processor Model | Apple A5 (45 NM) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Item Weight | 0.69 lb. |
| UPC | 0885909575411 |
Check the listing for details. Apple iPad mini (1st Generation) Black/Silver MF433LL/A. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 25.00 USD. Testing is limited to basic functions such as powering on, and ensuring no warning lights appear during initial use. Each player is tested for DVD/VHS playback, audio, video, and button function. You are purchasing aused electronic item.