| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 9.7 in |
| Color | Gray |
| RAM Size | 2 GB |
| Dimensions | 9.45x6.67x0.24 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 2.16 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Display Type | IPS LCD |
| Model | Apple iPad Pro (1st Generation) |
| Processor Model | Apple A9X |
| Operating System | iOS |
| Charger Included | No |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Item Weight | 0.96 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad Pro 1st Generation A1673 9.7" READ. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 60.00 USD.