| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Does not apply |
| Type | Does not apply |
| Color/Finish | White |
| Features | Sticky |
| Garden Pest Location | Not for Garden Use |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Location | Indoors |
| Pack Size | 1 |
| Pest Common Name | Caterpillar,Cricket |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Product Type | Glue |
| Returnable | 90-Day |
| Safe for Pets | No |
| Trap Type | Kill |
| Product Depth (in) | .125 in |
| Product Height (in) | 10.125 in |
| Product Width (in) | 4.25 in |
Check the listing for details. Cricket Traps (2 Pack). Condition: New. Listed at 8.82 USD. Cricket Traps (2 Pack) Catches cricketsGreat pest solutionEasy to assemble and no messFor use in homes, commercial buildings, trailers, boats and storage buildingsThis product is applicable for the following pest types: CricketsReturn Policy