| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Does not apply |
| Type | Does not apply |
| Color/Finish | White |
| Features | Sticky |
| Garden Pest Location | Not for Garden Use |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Location | Indoors |
| Pack Size | 1 |
| Pest Common Name | Caterpillar,Cricket |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Product Type | Glue |
| Returnable | 90-Day |
| Safe for Pets | No |
| Trap Type | Kill |
| Product Depth (in) | .125 in |
| Product Height (in) | 10.125 in |
| Product Width (in) | 4.25 in |
Check the listing for details. Cricket Traps (2 Pack). Condition: New. Listed at 7.50 USD. Provides a pesticide-free way to catch cricketsIncludes 25 lures to use in your home or garageSuitable for both commercial and residential locations Harris Cricket Traps (2-Pack) attract and catch Crickets. Traps are pesticide free. No mess and easy to use. For residential and commercial use. Guaranteed to work.Catches cricketsGreat pest solutionEasy to assemble and no messFor use in homes, commercial buildings, trailers, boats and storage buildingsThis product is applicable for the following pest types: Crickets