| Compatible Brand | Cricut |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Size | 12in x 24in |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | Cricut Explore Series, Cricut Maker Series, Cricut Expression Ser |
| MPN | na |
| Item Length | 24 in |
| Brand | Cricut |
| Unit Type | Unit |
| Adhesive Strength | Strong, Standard, Light |
| Packaging | Original (Unopened) |
| Theme | Crafts |
| Features | StrongGrip, StandardGrip, LightGrip |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12 in |
| Product Line | Cricut Mats |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Cricut 12x24 NIP Cutting Mat. Condition: New, Made in China. Listed at 15.00 USD. Thank you for viewing my item! While I am new to ebay and dont have any feedback, I do have over 25 years of resale experience. I take great pride in accurately describing and photographing my items, noting any flaws that I see. You can purchase with confidence that the item will be carefully packaged and securely shipped with the utmost attention to detail. The Cricut 12x24 NIP Cutting Mat is a rectangular cutting mat designed for use with Cricut Explore Series, Maker Series, and Expression Series machines. New In Package