| Brand | Crimson |
|---|---|
| Maximum Screen Size Fitment | 32 in |
| Type | Ceiling Display Mount |
| Color | Black |
| Features | up/down 15 degree tilt, Drop display up to 18" in 1" increments |
| VESA Hole Pattern | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Maximum Weight Fitment | 40# |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Crimson AV C32-18A Complete Ceiling Installation Kit Display Mount. Color: Black, Condition: New. Listed at 85.00 USD. Ceiling installation kit for small/medium displays (up to 32"). 360 degree rotation and 15 degree up/down tilt. Please message me with your display model so I can confirm that it will work. Amazon price of $155. Last picture is information from website, as box is sealed - unit is brand new.