| Country of Origin | France |
|---|---|
| Pattern | Roses |
| Antique | No |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Material | Glass |
| Item Length | 14.25 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Cristal d'Arques |
| Type | Tray |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 1.5 in |
| Packaging | Unboxed |
| Theme | Winter Roses |
| Style | Elegant |
| Item Width | 8.5 in |
Check the listing for details. Cristal d'Arques Glass Embossed -Etched Rose Pattern Rectangle Serving Platter. Color: White, Condition: Used, Made in France. Listed at 32.89 USD. This elegant looking platter that we have has been on display in a collection for years. It has been well kept.