| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Turns Ratio | 100:5 |
| Secondary Current Rating | 100 A |
| MPN | 802-943U-PKLS |
| Brand | CROMPTON INSTRUMENTS |
| Primary Current Rating | 100 A |
| Primary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Model | 100:5 |
| Manufacture | CROMPTON INSTRUMENTS |
Check the listing for details. Crompton Instruments 802-943U-PKLS Current Transformer 100:5 A 600V 10KV. Condition: New. Listed at 21.90 USD. We can combine multiple items to one invoice, I prefer to combine within 5-7 days.When payment is received, items are shipped same or the next business day.Depending on the item(s) size we will ship via UPS, FedEx, or USPS.Any questions please ask. Thank You. Elcom ComponentsSilverton, Oregon iT