| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Crosbon |
| Dual Voltage Output | 220V and 100V |
| Peak Power | 4000W (maximum power) |
| Unit Type | Unit |
| Dimensions | 435mm (W) × 340mm (D) × 150mm (H) |
| Input Voltage | 220V |
| Rated Power | 2000W (full shared power) |
| Unit Quantity | 1 |
| Weight | 27KG |
| UPC | doesnotapply |
Check the listing for details. Crosbon CO-2000 HiFi Audio Power Conditioner 220V Input Isolated 220V/100V Out. Condition: New, Made in China. Listed at 1299.00 USD. Users only need to choose the appropriate model based on the total power consumption of their audio and AV system to enjoy the benefits of clean power, without worrying about any side effects. By combining this with suitable core materials and winding techniques, they successfully achieve effective filtering.