| Brand | Crosley |
|---|---|
| Model | Crosley CR6017B |
| Features | Headphone Jack, Aux Inpiut, Headphone Jack, Aux Input |
| Color | Silver |
| Connectivity | Via Aux Cables |
| Pitch Range | Not specified |
| Type | LP Player with Tuner |
| Speed Settings | 33.3RPM, 45RPM, 78RPM |
| Audio Outputs | Headphone Jack, Raw Cable Speaker Jacks |
| Band | AM/FM |
| Product Line | Crosley Turntable |
| MPN | CR6017B |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Generation | Not specified |
| Plug Regional Fitment | US |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Item Height | 9" |
| Item Length | 19" |
| Item Weight | 8lbs |
| Item Width | 14" |
| Manufacturer Warranty | Yes |
| Year Manufactured | 2015 |
| UPC | 710244201179 |
Check the listing for details. Crosley CR6017B Turntable LP Player Platter Mat Replacement. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 9.99 USD. Original pulled from working Crosley CR6017B Platter mat only