| Brand | Crosman Corporation |
|---|---|
| Unit Count | 2500.0 Count |
| Caliber | 4 |
| Sport Type | Hunting |
| Brand Name | Crosman |
| Item Weight | 1.91 Pounds |
| Cross Section Shape | Round |
| Material Type | Copper |
| Global Trade Identification Number | 00028478074705 |
| Color | Copper |
| Shape | Round |
| Model Name | Crosman 0747 Copperhead 2500-Count 4.5mm Copper Coated BBs In EZ- |
| Manufacturer | Crosman Corporation |
| Item Type Name | Crosman 0747 Copperhead 2500-Count 4.5mm Copper Coated BBs In EZ- |
| Included Components | Crosman Copperhead 4.5mm Copper-Coated BBs (2500-count) |
| Sport | Hunting |
| Item Dimensions W x H | 0.18"W x 0.18"H |
| Style Name | 2500 Count |
| Size | 2500-count |
| UPC | 711181348545 |
Check the listing for details. Crosman Copperhead 4.5Mm Copper-Coated BBS. Color: Copper, Condition: New. Listed at 15.85 USD. Made of quality materials, "Take It Outside" with Crosman. Crosman Copperhead 4.5mm Copper Coated BBs In EZ-Pour Bottle For BB Air Pistols And BB Air Rifles. AIRPOWER ADVENTURES - Start with CROSMAN.