| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | White, Green |
| Material | Aluminum Alloy |
| Process | Spraying Paint |
| Mount Type | Free Standing |
| Distance Between Mounting Holes | 10cm/3.94in |
| Minimum Hand Weel Scale Value | 0.05mm/0.002in |
| Hand Wheel Scale of Each Circle | 1.25mm/0.049in |
| Distance Between Grooves | 3.4cm/1.34in |
| X Direction Stroke | 20cm/7.87in |
| Y Direction Stroke | 5cm/1.97in |
| Work Table Size | 31*9cm/12.2*3.54in |
| Assembly Required | Yes |
| Product Overall Size | 39.5*24.5*7.8cm/15.55*9.65*3.07in |
| Base Length | 12.3cm/4.84in |
| Package Size | 35*20*8cm/13.78*7.87*3.15in |
| Gross Weight | 1.55kg/3.42lbs |
Check the listing for details. Cross Slide Drill Press Bench Axis Mill Machine Work Table Compound Vise Vice. Color: White, Green, Condition: New. Listed at 39.95 USD. High Precision: The sliding table and handwheels are equipped with scales, which allow you to adjust the position more finely to ensure the quality of machining. The scale on the slide table is movable for easy positioning to minimize errors.