| Tips~ | Welcome to our store~have a nice day~ |
|---|---|
| ❤️Features | US Local Warehouse, Fast Shipping |
| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Feature* | Nice and Practical,High Quality Packaging! |
| Brand | Unbranded |
| Color | White, Green |
| Material | Aluminum Alloy |
| Process | Spraying Paint |
| Mount Type | Free Standing |
| Distance Between Mounting Holes | 10cm/3.94in |
| Minimum Hand Weel Scale Value | 0.05mm/0.002in |
| Hand Wheel Scale of Each Circle | 1.25mm/0.049in |
| Distance Between Grooves | 3.4cm/1.34in |
| X Direction Stroke | 20cm/7.87in |
| Y Direction Stroke | 5cm/1.97in |
| Work Table Size | 31*9cm/12.2*3.54in |
| Assembly Required | Yes |
| Product Overall Size | 39.5*24.5*7.8cm/15.55*9.65*3.07in |
| Base Length | 12.3cm/4.84in |
| Package Size | 35*20*8cm/13.78*7.87*3.15in |
| Gross Weight | 1.55kg/3.42lbs |
Check the listing for details. Cross Slide Drill Press Bench Axis Mill Machine Work Table Compound Vise Vice. Color: White, Green, Condition: New. Listed at 41.04 USD. Multifunctional Milling Worktable Adjustable Cross Slide Table Drill Slide Table. High Precision: The sliding table and handwheels are equipped with scales, which allow you to adjust the position more finely to ensure the quality of machining.