| Country/Region of Manufacture | China |
|---|---|
| UPC | 0728370262216 |
| Keyboard Capacity | 61 |
| Size | 61 Key-Flight Case |
| Locking Mechanism | Regular Lock |
| Color | Black |
| Material | Polyethylene Pe |
| MPN | CRA961 |
| Item Length | 20.87 in |
| Brand | Crossrock |
| Type | Keyboard Case |
| Capacity | Single |
| Item Height | 7.87 in |
| For Instrument | Electronic Keyboard |
| Model | CRA961 |
| Features | Flight/Road-Ready, Water Resistant |
| Item Width | 47.24 in |
| Item Weight | 19.8 lbs. |
Check the listing for details. Crossrock 61-note Keyboard Case, Injection Molded PE Flight Case With Wheels. Color: Black, Condition: New with tags. Listed at 408.99 USD. Fit 61 notes keyboards and workstations. Fit almost all Roland 61-note keyboards including Fantom-06. It's where music touches our souls. Workstation space can be extented to 20cm (7.85") height.