| Restocking Fee | 20% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Shape | Rectangle |
| Custom Bundle | No |
| Type of Oven | Electric |
| MPN | D32 |
| Material | Enamelware |
| Set Includes | Loaf Pan |
| Item Length | 9 in |
| Item Depth | 2.5 in |
| Brand | Crow Canyon Home |
| Type | Loaf Pan |
| Model | Marbled |
| Features | Easy Clean |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Surface Coating | Procelain |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 1-2 lbs |
Check the listing for details. Crow Canyon Marbled Enamelware Bread Loaf Baking Pan, 5 Colors Available. Condition: New. Listed at 32.99 USD. Crow Canyon Home Enamelware Bread Loaf Baking Pan. Bake the perfect loaf in this 9"L x 5"W x 2.5"H loaf pan. Makes a standard size loaf. Perfect for baking your favorite recipe and giving it as a gift, pan and all! High quality steel construction with a baked on porcelain enamel finish in a two coat process that results in a slightly textured finish. The enamelware surface compares to glass and is naturally non-stick which makes it easy to clean, too! Enamelware is not intended for microwave use. Dishwasher safe, do not leave in standing water. All pieces are finished by hand so each piece is unique in color pattern and coverage. Variations in color and coverage do occur and are not considered defects. Durable enough to use every day! All colors are on a white base. Choose from: Red Marble Blue Marble Black Marble Grey MarbleTurquoise Marble