| Color | Silver |
|---|---|
| MPN | D150A |
| Signal Gain | 20dB |
| Audio Outputs | Raw Cable Speaker Jacks |
| Amplifier Class | A |
| Number of Outputs | 2 |
| Brand | Crown |
| Type | Power Amplifier |
| Audio Inputs | 1/4" Phone Plug X2 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Inputs | 2 |
| Model | D150A |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Crown D150A Stereo Power Amplifier/Rack Handles Excellent Working! (Unit #2). Color: Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 200.00 USD. This is ONE of TWO identical power amplifiers that I have listed. Both of these amplifiers have NOT been repaired, altered or modified in any way. Both of the IOC indicators are working properly on both channels of each amplifier.