| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Gray |
| Material | Stainless And Plastic |
| MPN | cm6653 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Crux |
| Type | Paper Filter |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 12 Cup |
| Item Height | 14 in |
| Voltage | 120V |
| Model | Artisan series |
| Type of Coffee Made | Drip Coffee |
| Features | Display |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Shiny |
| Item Weight | 8.8 lbs |
| Item Width | 11 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Crux Artisan Series - 12 Cup Coffee Maker Gray Stainless. Color: Gray, Condition: Open box, Made in China. Listed at 99.00 USD. The Crux Artisan Series 12 Cup Coffee Maker in Gray Stainless is a stylish and functional addition to any kitchen.