| Brand | FOTEK |
|---|---|
| Current Type | AC/DC |
| Maximum Amperage | 25 A |
| Number in Pack | 1 |
| Current Rating | 1-25 A |
| Coil Voltage | 3-32 V |
| Contact Material | ABS/Plastic |
| Model | SSR-25DA |
| Number of Pins | 4-Pin |
| Features | Phase control |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Application | Commercial, Control Equipment Panels, Electronics, Industrial |
Check the listing for details. Cryda SSR-DA Solid State Relay 3-32 VDC to 24-380 VAC + Hedsing. Condition: Used. Listed at 29.77 USD.