| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Crydom |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 25 A |
| Number in Pack | 2-5 |
| Item Height | 0.89 in |
| Current Rating | 25A |
| MPN | D1225-10 |
| Item Length | 2.25 in |
| Application | Industrial |
| Item Width | 1.75 in |
Check the listing for details. Crydom D1225-10 Solid-State Relay, 3-32VDC, 25A, Instantaneous Turn-On. Condition: New – Open box. Listed at 35.00 USD. Crydom D1225-10 Solid-State Relay, 3-32VDC, 25A, Instantaneous Turn-On. These have been stored in a warm dry place their whole life on a shelf, but they have been inventory shuffled a number of years. With the boxes missing and minor aesthetic scuffs, they may have been partially installed and then restocked. Please request more photos I’m happy to do so for the lot or the items I pick for your order. Note: screw terminals are not included.